Augusts
EJIET UN SLUDINIET: DEBESU VALSTĪBA IR KLĀT. (Mt 10:7)
Lai top gaisma

Ziemeļvācu koris viesojas Tukumā

iesūtīts: 2016.08.01 13:48
Šo piektdien, 5. augustā Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā ciemoties pieteicies Ziemeļvācu koris no Hamburgas apgabala. Koncerts sākums plkst.18:00. Ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas atjaunošanai.

Kamerkoris „Vokalkreis Reinbek” dibināts pirms 40 gadiem Joahima Vinkela (Joachim Winkel) vadībā. Kora repertuārs aptver pasaules un garīgo mūziku laika posmā no 1500 gadiem līdz mūsdienām. Kā garīgie mūzikas darbi izpildīti J. S. Baha, Hendeļa kompozīcijas, kā arī Mozarta mūzika. Vairākas reizes koris uzstājies ar Baha Mateja un Jāņa pasijām, h-moll Mesu, Hendeļa „Mesiju” un „Izraēls Ēģiptē”, Mozarta Rekviēmu un c-mool Mesu. Kā pasaules mūzika nereti tiek izpildīti mazākas formas a cappella darbi no Monteverdi līdz Distleram. Koris tapāt izpildījis Brāmsa Rekviēmu, Mendelsona darbus, un visbeidzot Ziemassvētku programmā skanēja Ernsta Pepinga a cappella 1959. gada senais darbs.

Katrā kora balsī pēc iespējām uzstājās 8 līdz 10 dalībnieki. Baroka darbos Ziemeļvācu koris Hamburga apgabalā ir viens no redzamākajiem, un tāds ir arī palicis līdz mūsdienām. Kā pastāstīja kora kuratore Brigite Harte, tad koris mēģinājumos tiekas 8 nedēļas nogalēs gadā, kā arī papildus mēģinājumi notiekot darba dienu vakaros.

Koncertā Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēs muzikāli skaņdarbi no Morleja līdz Nīstetam, kā arī vācu autoru J. S. Baha, Šica, Regera un Reinbergera kompozīcijas.

« atpakaļ

Dienas lozungs

Viņu sauks vārdā – Brīnišķais padomdevējs, Varonis Dievs, Mūžīgais tēvs, Miera princis.
(Jes 9:5)

Jēzus jautāja mācekļiem: Bet ko jūs sakāt – kas Es esmu? (Mt 16:15)

1Sam 25:1–22 Apd 14:1–18 Mk 4:21–34

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Vai piedalīsies draudzes dienās Mazirbē 13.-15.09.?
Ir interese
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »