Janvāris
JĒZUS KRISTUS SAKA: NĀCIET UN REDZĒSIET!
Jņ 1:39
Lai top gaisma

Izsludināta ziedojumu akcija „Tukuma Laiks”

iesūtīts: 2017.04.11 13:32
Tukuma evaņģēliski luteriskā draudzes padome ir pieņēmusi lēmumu, sākot no 2017. gada Lieldienām izsludināt ziedojumu akciju „Tukuma Laiks”. Mērķis ir ziedojumos savākt nepieciešamos līdzekļus baznīcas torņa remonta darbiem – elektroapgādei, pulksteņa elektroniskās vadības mehānismam, torņa apgaismojumam un karnīzes atjaunošanai. Kopējās darbu izmaksas – 16127 EUR, ziedojumos vēl nepieciešams iegūt 8127 EUR. Ziedojumu akcija uzsākta, jo iepriekšējais torņa pulksteņa vadības mehānisms ir pilnībā nokalpojis, kā arī līdzšinējā torņa elektroapgādes sistēma uzskatāma par ekspluatācijai neatbilstošu un to nepieciešams atjaunot, lai jaunais mehānisms spētu darboties bez kļūmēm.

Šogad draudze svin 450. gadu jubileju, kā arī atzīmē 330. gadskārtu kopš baznīcas mūra ēkas celtniecības. Turklāt aprit arī 500. gadi kopš Reformācijas sākuma – Mārtiņa Lutera tēžu publicēšanas Vitenbergā 1517. gada 31. oktobrī.

Šodien dievnams ir visvecākā saglabājusies celtne un tās tornis ar pulksteni ir visaugstākā būve Tukuma vecpilsētā. Tas kļuvis par mūsu pilsētas simbolu, un ir Tukuma pilsētas tēla neatņemama sastāvdaļa jau vairāk nekā 300 gadu! Baznīcas torņa pulkstenis tukumniekiem ir bijusi ne tikai draudzes, bet arī pilsētas un pilsētnieku goda un lepnuma lieta. Pulkstenim ir arī garīgi simboliska nozīme, - jau kopš Reformācijas pulkstenis ikvienam atgādināja, ka laiks kalpo ne tikai labklājības celšanai, bet laiks pasaulē ir ierobežots, un domāts tam, lai cilvēks iemantotu Dieva žēlastību.
Vēl aizvien pilsētas iedzīvotājiem pulkstenis ir arī nozīmīgs vides objekts, pēc kura tiek skaitīts laiks. Šos iemeslus draudzes padome uzskata par pietiekami svarīgiem, lai šajā nozīmīgajā jubileju gadā atjaunotu torņa pulksteņa darbību un veiktu pārējos nepieciešamos darbus tornī.

Ja Dievs tā vēlēs, ziedotāji būs atsaucīgi, un ziedojumu akcija labi izdosies, tad šogad darbi līdz draudzes svētkiem būs pilnībā pabeigti un torņa pulkstenis no jauna skaitīs laiku, kā arī pilsētu nakts stundās priecēs izgaismotais tornis.

***
Pirmo reizi mehāniskās vadības pulkstenis baznīcas tornī visticamāk ierīkots jau torņa celtniecības laikā 1754. gadā. 1828. gadā nolemts remontēt pulksteni, ciparnīcas un žalūzijas. Pēc Latvijas neatkarības iegūšanas, jaunievēlētā latviešu draudzes padome 1923. gadā izteikusi vēlmi torņa pulksteni salabot, tādēļ lēmusi griezties pie pilsētas valdes ar lūgumu likt stundeni izlabot un gādāt par viņa uzturēšanu kārtībā. Dažādi darbi rosināti arī turpmākajos gados, kam ar baznīcas Dāmu komitejas atbalstu vākti ziedojumi. Tad sākās II. Pasaules karš, un kādā apšaudē 1941. gadā baznīcas torņa pulkstenis tika pilnīgi sabojāts. Pēc kara draudzes padome atzinusi, ka to vairs nav iespējams salabot. Pulksteņa ciparnīcas un mehānisms noņemti 1981. gadā, un šobrīd vecais pulksteņa mehānisms glabājas Rundāles pils muzeja krātuvē.

Torņa pulksteni atjaunotās Latvijas laikā nolēma izgatavot no jauna. Otrās tūkstošgades izskaņā ar saviem ziedojumiem piedalījās pilsētas iedzīvotāji, savu artavu deva arī Tukuma pilsētas dome. Tika izgatavotas jaunas ciparnīcas un moderns elektronisks pulksteņa mehānisms. Ierīkoja torņa apgaismojumu. Tolaik atjaunotais Tukuma baznīcas torņa pulkstenis iezvanīja jauno tūkstošgadi naktī uz 2001. gada 1. janvāri. Tas darbojās līdz pat 2015. gada nogalei.

Izsakām pateicību Tukuma novada domei par šim projektam jau piešķirtajiem līdzekļiem 4000 EUR, kā arī uzņēmumam „Telms” par materiālu ziedojumu 4000 EUR.

Ziedojumu ieskaitīt draudzes kontā ar norādi „Tukuma Laiks”:
Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze
Brīvības laukums 1, Tukums, LV 3101
Reģ. Nr. LV 90000298831
SEB Unibanka, kods UNLALV2X
Konts: LV54UNLA0032000701801

Ziedojumu var iemaksāt arī draudzes kancelejā darba laikos. Tuvāka informācija pa tālruni mob. 20221951, kā arī www.tukumabaznica.lv

Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Mārcis Zeiferts,
draudzes padome un baznīcas atjaunošanas fonda valde

« atpakaļ

Mazais svētbrīdis

Visi tie zābaki, kas kaujā mīdās, un drānas, kas asinīs novārtītas, sadegs par barību ugunij!
Jes 9:4

Mūsu Dieva sirds žēlsirdības dēļ Rīta zvaigzne mūs no augšienes uzlūkos, lai mirdzētu tiem, kas mīt tumsā un nāves ēnā, un atgrieztu mūsu kājas uz miera ceļa.
Lk 1:78-79

1 Moz 12:9–13:1; Ebr 7:18–28; Jņ 4:27–42

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Vai piedalīsies draudzes dienās Mazirbē 13.-15.09.?
Ir interese
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »