Jūnijs
BET MOZUS TAUTAI TEICA: "NEBAIDIETIES, PALIECIET UN SKATIET KUNGA GLĀBŠANU."
2Moz 14:13
Lai top gaisma

455 gadu jubilejas dievkalpojums – 30. oktobrī

iesūtīts: 2022.10.26 09:36
Svētdien, 30. oktobrī Tukuma evaņģēliski luteriskajā draudzes dievkalpojumā kalpos Liepājas diecēzes bīskaps Hans Martins Jensons un draudzes mācītājs, prāvests Mārcis Zeiferts. Šajā dienā draudze svinēs 455 gadu jubileju kopš tās dibināšanas, kā arī 335 gadu jubileju kopš pabeigta dievnama celtniecība. Svētku dievkalpojumā muzicēs pazīstamā dziedātāja, talsiniece Baiba Bite, kura iemantojusi daudzu radio klausītāju sirdis un ar prieku muzicē dažādos pasākumos. Pēc dievkalpojuma notiks sadraudzība draudzes namā.

Oktobra mēnesī draudzē viesojušies arī bīskaps emeritus Pāvils Brūvers un mācītājs Kaspars Kovaļovs.

Tukuma draudzē uzsākta pieteikšanās jaunam iesvētes mācību kursam, kā arī turpinās „Klātbūtnes sarunas” ceturtdienās ar Bībeli un tēju kopā ar draudzes mācītāju. Svētdienās notiek Svētdienas skolas nodarbības pēc Godly Play metodes. Savukārt otrdienās un ceturtdienās draudzes diakonija jau 14 gadu izdala zupu mazturīgajiem novada iedzīvotājiem.

Šajā gadā pie Tukuma Sv. Trīsvienības baznīcas atklāta Fīrekera gāte, kas ar laternu gaismu gājējiem savieno pilsētas laukumu un pilsētas kultūras namu pa baznīcas iekšpagalmu. K. Fīrekers iemācījis latviešiem baznīcā dziedāt, tulkojis baznīcas dziesmas, tulkojis Bībeles tekstus vēl pirms Glika, kā arī sakārtojis latviešu gramatikas materiālus un veidojis vārdnīcu. Uzskata, ka Fīrekera mūža nogale aizvadīta Tukuma mācītājmuižā, un, iespējams, viņš ir apglabāts Tukuma baznīcā. Kristofam Fīrekeram šogad svinēta 410. jubileja.

2022. gadā SIA „AIG” izstrādā baznīcas apkārtnei un Fīrekera gātei labiekārtojuma projektu, ar ko drīzumā tiks iepazīstināti tukumnieki.

Pirms 5 gadiem draudze izdeva grāmatu par Tukuma Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskās baznīcu un draudzi 16.-20.gadsimtā, ko Dr. hist. Inta Dišlere veidojusi 20 gadus. Grāmatas pētniecības periods aptver piecus gadsimtus līdz pat Atmodas gadu sākuma periodam. Pētījums ļauj ieskatīties aizraujošajos reformācijas pirmsākumos. Grāmata ir nopērkama draudzes kancelejā vai ar draudzes mājaslapas starpniecību internetā.

Oktobrī turpinājās arī baznīcas atjaunošanas un saglabāšanas darbi. Ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes finansiāli atbalstīto projektu īstenots būvprojekts “Tukuma luterāņu baznīcas izvirzītās cokola daļas nosega izveide”. Projekts paredz nosegt Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas cokola izvirzīto daļu ar plakaniem „bebrastes" tipa sarkaniem māla kārniņiem. Primārais mērķis ir apturēt nama fasāžu elementu tālāku bojāšanos, sekundārais – iegūt pilsētvidē patīkamu ēkas veidolu.Draudzes mācītājs Mārcis Zeiferts

« atpakaļ

Mazais svētbrīdis

Nenogalini!
2Moz 20:13

Mans bauslis ir: mīliet cits citu, tāpat kā es jūs esmu mīlējis.
Jņ 15:12

Māc 11:9–12:14
Gal 5:25–6:10
Mt 16:21–28

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »