Aprīlis
Lai top gaisma

Atjaunotās draudzes telpas iesvēte

iesūtīts: 2010.01.31 20:30
Šodien Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze svinēja svētkus - atjaunotā Draudzes nama atklāšanu. To iesvētīja Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, savukārt atklāšanas vārdus teica prāvests Mārcis Zeiferts.

Pasākumā piedalījās draudzes locekļi, pārstāvji no māsu draudzes Enskedē, Stokholmas priekšpilsētā, ar kuru tukumnieki sadarbojas jau piecus gadus un kuri ziedojuši gan šī nama atjaunošanai, gan sociālajam darbam, kā arī viesi.

Kā neilgi pirms svinīgā pasākuma atzina M. Zeiferts, šie ir svētki draudzei, brīvprātīgajiem, tā ir zīme, ka arī šajā laikā var izdarīt labas lietas: "Šī nama atjaunošanas ideja izauga no tā, ka mums bija vajadzīgas telpas, tāpēc šoruden draudze pieņēma lēmumu piesaistīt draudzes locekļu un māsu draudzes ziedojumus un pašu spēkiem ēku izremontēt. Daudziem būs izbrīns, ka viss izdarīts lielākoties ar brīvprātīgo rokām, bet tā tiešām bija liela mobilizēšanās - katrs darīja savu mazumiņu, katrs pieslēdzās savā laikā. Mēs sedzām materiālu izmaksas aptuveni Ls 3000 apmērā. Ja runājam par nama ideju, jāsaka, krīzes laiks lika rūpīgi izvērtēt, padomāt, kas mums jādara kā draudzei, kā baznīcai. Un domas saistītas ar šo telpu - to gribam veidot kā pulcēšanās vietu, kur atnākt un baudīt viesmīlību, kur uzzināt vairāk par baznīcu vai nokārtot draudzes lietas, palasīt kristīgus laikrakstus, paklausīties mūziku vai paskatīties filmu. Darbdienās no rīta līdz vakaram Draudzes nams būs atvērts apmeklētājiem, te arī strādās lietvede, savukārt vakara cēlienā būs aktivitātes dažādām draudzes grupām. Tā kā remontā nāca talkā Anonīmo alkoholiķu grupa, arī viņiem solījām iespēju satikties. Mēs esam atvērti, esam radījusi vietu, kur cilvēkiem satikties... Zīmīgi, bet skats no šīs ēkas uz Brīvības laukumu it kā sašaurina robežas un padara šo vietu cilvēkiem pieejamu."

Jāpiebilst, ka šajos svētkos Pateicības rakstus saņēma vairāk nekā 40 cilvēku - ziedotāji un brīvprātīgie, ar kuru atbalstu, darbu un ieinteresētību vairāk nekā 100 gadus vecā ēka pārvērtusies līdz nepazīšanai. Savā ilgajā mūžā tā pieredzējusi vairākus saimniekus un dažādi izmantota. Senāk tā kalpojusi ugunsdzēsējiem, vēlāk - draudzei, tad te ierīkots izvadīšanas nams, bet pēc tam atkal atdota draudzei. Reiz te mēģināts ierīkot Svētdienas skolu, bet apstākļi tam nav bijuši piemēroti. Tagad izdarīts viss, lai ļaudis te jutos labi un ērti. Padomāts arī par noformējumu - viena Draudzes nama sienas rotā 20. un 30. gados izdotā laikraksta «Svētdienas Rīts» lappuses, kas, kā noskaidrojām, bijusi M. Zeiferta ideja: "Mums bija jādomā, kā vienu telpas sienu padarīt atšķirīgu un tā atradām avīzēm pielietojumu. Turklāt ar ļoti zīmīgu mērķi - laikraksts bija iknedēļas izdevums baznīcas iekšējās misijas veicināšanai. Atslēgas vārds ir "misija" - mēs ejam pie cilvēkiem un kalpojam, un to gribēja arī «Svētdienas Rīts» - lai Dieva vēsts iet plašumā."

Agita Puķīte; Foto: Jānis Vītols, NTZ.


 
« atpakaļ
   

Dienas lozungs

Dievs, Tu mani mācīji kopš jaunām dienām – līdz šodienai paužu Tavus brīnuma darbus.
(Ps 71:17)

Simeons ņēma Jēzu savās rokās un, slavēdams Dievu, sacīja: “Tagad atlaid, Kungs, savu kalpu mierā, kā Tu esi sacījis, jo manas acis ir redzējušas Tavu pestīšanu.”
(Lk 2:28–30)


2Moz 7:25–8:19; 2Kor 3:7–18; Mk 10:17–31

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Vai piedalīsies draudzes dienās Mazirbē 13.-15.09.?
Ir interese
Atbildēt     Rezultāti 

Kalendārs

LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »